İBRET:ZİYAFETE HAZIRLIK

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

İBRET:ZİYAFETE HAZIRLIK

Mesaj  kabe_yolu Bir Çarş. Ekim 29, 2008 1:18 am

ahmed el_Haznevi(k.s) muhammed ziyaeddin hazretlerine talebe ılduktan sonraki halini şöyle anlatir...norsin'e gıttıkten on bes yirmi gun sonraydi.hocamin evindeyim.malum yemeğimiz dari ekmeği ve dari corbasıydi.bir gun mus taraflarından.o bolgenin ileri gelenlerinden biri.hocamizi ve talebelerini yemeğe davet etti.hocam da kabul edip.icabet edeceğini bildirdi.ben de."nasıl olsa ben de ziyafete gideceğim.guzel yemekler yiyeceğim""diye sevindim.hemen carıklarim ıslansın da rahat giyeyim.diye önceden ıslattım.nihayet hocam hazırlandi.bende diğer talebelerle birlikte hazirlandim.hocam tam cikarken.yüzünü bana döndürüp. ""butun mollalar benimle beraber gelsin.yalnız molla ahmed kalsin"" buyurdu.ben gıtmeyıp kaldım. o zaman.hocamın niçin öyle dediğini anladım ve nefsime dedimki:""butun suc senındır.sen guzel yemekler yerim diye iştahlandin.guzel yemeklere tamah ettin.işte bunun içiçn hazret seni goturmedi.ey nefsim!senin uslanman için bu kapıda cok sabırlı olman ve kendi istediklerini bir kenara bırakman lazımdır.bunu yaparsan allah teala'nın ve sevdıklerının rızasına kavusursun.""
kabe_yolu

Kullanıcı profilini gör

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön