Korku ve Umut

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Korku ve Umut

Mesaj  Su Bir Cuma Şub. 13, 2009 10:40 pm

Salih el Murri anlatıyor . bir keresinde İbn Semmak Bağdattan Basraya yanımıza geldi ve :
- bana sizin abidlerinizin bazı hallerini göster dedi.

Ben de kendisini alarak mahallelerden birine KAMIŞ bir kulubede oturan bir adama götürdüm ,izin isteyip içeri girdik..bir adam hurma liflerinden sele örüyordu .

Adamın yanında Mü'minun suresinin ,, BOYUNLARINDA HALKALAR VE ZİNCİRLER OLARAK KAYNAR SUYA SÜRÜLÜR,SONRA ATEŞTE YAKILIRLAR ,,mealindeki 70 ve 71 ayetlerini okudum .adam öylesine bir çığlık attı ki bayılıp yere düştü .

Kendisini öyle bırakıp yanından ayrıldık . oradan 1 başkasının yanına gittik .ona da aynı ayetleri okudum o da bayılıp yere düştü .müteakiben 3üncü 1 zatın yanına giderek izin istedik . bize :

-Beni Rabbimden (c.c. ) meşgul etmeyecekseniz buyurun girin dedi.

Bu adamın yanında da İbrahim suresinin ,,İŞTE BU, BENİM MAKAMIMDAN KORKANLARA BENİM TEHDİDİMDEN KORKANLARA MAHSUSTUR ,, mealindeki 14 ayeti okudum. adam öyle bir çığlık attı ki burnunun deliklerinden kanlar fışkırdı ,kan revan içinde kaldı . onu da öyle bırakıp ayrıldık .

Böylece kendisine 7 kişiye götürdüm ,vardığımız her kişi bayılıyor ve biz onları öyle bırakıp ayrılıyorduk . Sonra yedinci bir zata götürdüm . izin isteyip içeri girmek istedik . baktık kamıştan kulübeden bir kadın buyurun girin diyor .girdik ,yaşlı bir zat namazgahında oturuyordu .selam verdik selamımızı farketmedi . bunun üzerine ben yüksek bir sesle :

-,,DİKKAT EDİN ! YARIN HALKIN BİR MAKAMI VARDIR ,,dedim
ihtiyar :
-,,O makam kimin huzurunda olacak? diye sordu ve hayret düşmüş ağzı açık ,gözlerini bir noktaya dikili bir halde ,,AH AH ,, diye zayıf sesler çıkarıp durdu ve sonunda sesi kesildi .

hanımı :
- haydi çıkın ,artık kendisinden yararlanamazsınız dedi.
Daha sonra bu ziyaret ettiğimiz kişileri soruşturdum üçü ayılmış ,üçü Allah'a c.c. kavuşmuş son ziyeret ettiğimiz yaşlı zat ise 3 gün süre ile öyle şaşkın ve mütehayyir (Hayret Vâdisi’nde ki şaşkınlığa düşmüş kimselerle) konumunu sürdürmüş, farz görevlerini bile yerine getirememiş 3 gün sonra kendine gelebilmiş .

alıntıdır - İhyadan
korku ve umut bölümü
Su
Admin

Kullanıcı profilini gör http://hazret-forum.6forum.biz

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön